Koło teatralne

W trakcie trwania zajęć dzieci uczą się tekstów, ról oraz mimiki. Wczesne przygotowania zapewnią fajną zabawę oraz świetne opanowanie materiału do każdej uroczystości i spotkań w naszym przedszkolu. Podczas tych zajęć dzieci mają szanse sprawdzić swoje umiejętności aktorskie, a co więcej uczą współpracy.

 

Na dodatek, aby nasze dzieci poczuły magię tych przedstawień i budowały w sobie większą odpowiedzialność to każda inscenizacja i materiały są przygotowywane wspólnie z dziećmi.Dzięki naszym zajęciom dzieci nabierają pewności siebie oraz kreują swoją wyobraźnie.

 

Co najważniejsze rozwijają się na wielu szczeblach, gdyż nasze zajęcia łączą w sobie muzykę, śpiew, taniec, recytację, plastykę. Podczas tych zajęć wspólnie poddajemy się magii tajemniczych przygód oraz wcielamy się w różne niezwykłe postacie.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!