Podstawy jogi

Wiele pozycji jogi (asany) ma swoje źródło inspiracji w naturze. Asany przedstawiają zwierzęta, figury bądź postacie mityczne (np.: pies z głową w dół, orzeł,  góra , trójkąt ) dlatego zajęcia dla dzieci w formie zabawy oparte będą na różnego rodzaju bajkach czy historyjkach odwołujących się do natury np. wycieczka do zoo, safari,  po dżungli.

Dzieci będą rozwijały nie tylko swoją sprawność ale i wyobraźnię poprzez takie formułowanie poleceń które będą kojarzyły się z danym zwierzęciem czy przedmiotem np.: ugnij nogi jak żaba, bądź wielki jak góra, utrzymuj równowagę jak statek na wodzie.

Joga przynosi dzieciom mnóstwo korzyści,

• uczy dobrych nawyków w zachowaniu prawidłowej postawy ciała,
  • ćwiczenia wzmacniają kręgosłup i plecy, mięśnie grzbietu, brzucha i nóg,
  • wpływają na poprawę gibkości,
  • zabawa podsyca wyobraźnię,
  • poprawia relację z rówieśnikami,
  • zwiększa koncentrację uwagi,
  • uwalnia napięcie i pozwala zrównoważyć emocje,

Będziemy również stosować ćwiczenia oddechowe (pranajama) usprawniające pracę układu oddechowego.

Zajęcia nie są przygotowaniem do formalnych zajęć jogi. Na zajęciach nie wprowadzamy żadnej filozofii.