Plan dnia

PLAN   DNIA

Przedszkole Prywatne nr 1 ‘RUPAKI’

06.30. schodzenie się dzieci, zabawy dowolne inicjowane przez nauczyciela o charakterze indywidualnym lub w małych zespołach ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań przedszkolaków, praca indywidualna
z poszczególnymi dziećmi.

08.20. toaleta przed śniadaniem

08.30. śniadanie

08.50. toaleta po śniadaniu

09.00. spacer, zajęcia w plenerze

realizacja planu tygodniowego

zajęcia dodatkowe wg planu

11.50. toaleta przed obiadem

12.00. obiad

12.20. toaleta po obiedzie, przygotowanie do odpoczynku

12.30. odpoczynek w grupach (leżakowanie i relaksacja),    zabawy wyciszające, zajęcia indywidualne, zajęcia dodatkowe, zabawy w Sali lub na placu zabaw

13.50. porządkowanie sal po leżakowaniu i zajęciach

14.00. zabawy dowolne, przypomnienie zagadnień z zajęć

porannych, zabawy na placu zabaw,    zajęcia

dodatkowe wg planu; toaleta przed podwieczorkiem

14.30. podwieczorek

14.45. zabawy dowolne, odbiór dzieci

W godz.6.30.-7.00.  przyprowadzamy Dzieci do małej sali.
Od godziny 8.30 dzieci rozchodzą się do swoich sal
z wychowawcami.

Motylki – maluchy – duża sala.

Biedronki – starszaki – mała sala.

Od godziny 14.45. wszystkie Dzieci są odbierane z dużej sali.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!