Informacje ogólne

MAMY WOLNE MIEJSCA. Przyjmujemy dzieci już od 2 roku życia.

 

Zapisów można dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia dziecka i przesłanie jej mailem na adres przedszkola lub osobiste dostarczenie dyrekcji - po wcześniejszym telefonicznym 666-115-203 umówieniu spotkania na terenie Obornik lub Poznania:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wszyscy rodzice, którzy wypełnia karty zgłoszenia dziecka, zostaną telefonicznie zaproszeni na spotkanie w przedszkolu - w celu poznania terenu przedszkola oraz podpisania umowy z dyrekcją na świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego. Przy podpisaniu umowy należy dokonać wpłaty wpisowego.

 

W PIERWSZY DZIEŃ DZIECKO PRZYNOSI: obuwie zmienne, etui na szczoteczkę, szczoteczkę do zębów, kubek; dzieci pieluchowane na leżakowanie - zapas pieluch jednorazowych i mokre chusteczki oraz krem, koc, poduszka, odzież zapasowa.

WYJŚCIA NA DWÓR/ZDROWIE DZIECKA

Na dwór wychodzimy codziennie chyba, że:

  • wieje silny wiatr,
  • pada silny deszcz, deszcz ze śniegiem, jest śnieżyca,
  • temperatura jest niższa od -10 oC,
  • na zewnątrz jest bardzo ślisko,
  • rejestrowany jest wysoki poziom smogu,
  • zaistnieją inne skrajne warunki pogodowe nie sprzyjające do wyjścia na zewnątrz.

W okresie deszczowej pogody, prosimy, aby każde dziecko miało w szatni kalosze oraz okrycie przeciwdeszczowe z kapturem. Jeśli pada lekka mżawka, bardzo delikatny deszcz, są niewielkie kałuże w odpowiedniej odzieży ochronnej również wychodzimy na krótki spacer.

Dziecko przyprowadzone do przedszkola, z założenia jest zdrowe i w związku z tym może wyjść na plac zabaw, spacer. Dziecko może pozostać w sali, jeśli zaczyna gorączkować lub pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia, choroby. Wówczas powiadamiamy Rodziców o konieczności jak najszybszego odebrania Dziecka.

W przedszkolu jest utrzymywana temperatura minimum od 18 (w szatni) do 21 (w salach)  stopni (zależnie od ilości Dzieci danego dnia, oraz pomieszczenia), zgodnie z wymogami sanepidu.

ODBIÓR DZIECI

Dziecko może być odebrane tylko przez osoby wymienione w karcie zgłoszenia. Wszelkie dodatkowe - nowe osoby muszą być OSOBIŚCIE zgłaszane i dopisywane do karty przez Rodziców / Opiekunów Dziecka. Jeśli personel pierwszy raz spotyka osobę odbierającą dziecko, ma prawo o poproszenie dowodu osobistego do wglądu.

Osoba odbierająca dziecko, przy odbiorze otrzymuje informację, na temat funkcjonowania dziecka danego dnia w przedszkolu.

U dyrekcji do wglądu znajduje się "Regulamin przyprowadzania i odbierania dzieci".

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!