Warsztaty kulinarne

Jak się uczyć, to się bawić, jak się bawić, to się uczyć – ta ‘życiowa myśl’ została zastosowana we włączenie wszystkich dziecięcych zmysłów w kulinarne eksperymentowanie. Dzieci uwielbiają wcielać się w różnorodne role-zwłaszcza te, w których na co dzień obserwują dorosłych - dlaczego więc nie miałyby zostać kucharzami...?

Małe dzieci bardzo lubią uczestniczyć w planowaniu i przygotowywaniu jedzenia –dla dziecka to nowy, cudowny  świat. W zakres warsztatów kulinarnych dla dzieci następujące czynności: przygotowywanie listy zakupów (z użyciem obrazków), wybieranie przepisów, uczenie się które posiłki są zdrowe, nazywanie składników i posiłków, określanie, skąd pochodzą składniki, ważenie składników, mieszanie przygotowywanego jedzenia, przygotowywanie posiłków, nauka eleganckiego podawania jedzenia, nauka zasad higieny podczas posiłków i znaczenia mycia rąk. Dzieci uczą się m.in.robić proste kanapki, kroić owoce warzywa (starsze nożem stalowym, młodsze plastikowym), oddzielać białko od żółtka, dekorować ciastka, wałkować ciasto, mieszać składniki n.p.sałatek i surówek. Robią przepisy kulinarne z ilustracji. Oczywiście każde przygotowanie posiłku wiąże się z jego końcową degustacją – co dla wszystkich maluchów, jest bardzo ważnym i wyczekiwanym zwieńczeniem trudu kulinarnego;-) Wspólne 'kucharzenie' jest zawsze zarejestrowane na zdjęciach, które Rodzice otrzymują na płycie CD.