Karate

Dzieci w przedszkolu są najważniejsze. Możliwość stworzenia im idealnego środowiska, w którym będą chętnie uczestniczyć oraz rozwijać się jest priorytetem. Zajęcia sportowe z elementami karate jest odpowiedzią na wciąż rosnącą popularność zajęć dodatkowych, a także dostępu do profesjonalnych zajęć sportowych dla dzieci. Wielka potrzeba ruchu dziecka jest rodzicom znana, to okres intensywnego rozwoju sprawności fizycznej i nabywania wielu umiejętności.

Dzieci z dużą łatwością uczą się odpowiedniej postawy do aktywności sportowej, zasad panujących na zajęciach sportowych. Rozwijają swoje zainteresowania, stają się odważne i pewne siebie. Podczas zajęć zmagają się z ćwiczeniami, które na samym początku nie są łatwe, ale ich systematyka sprawia, że stają się silniejsze, szybsze i zwinniejsze.

Zajęcia odbywają się w grupie, co jest również ważne do nauki bezpieczeństwa swojego jak i kolegi lub koleżanki, z którą ćwiczymy. Dodatkowo uczą się pracy w zespole przy pomocy gier i zabaw sportowych, a także nabywają cechy społeczne komunikując się ze sobą np. podczas ćwiczeń w parach. Indywidualnych umiejętności uczą się przy ćwiczeniach, które same wykonują. Wszystko odbywa się w miłej i bezstresowej atmosferze. Zajęcia są przygotowane profesjonalnie zgodnie z zasadami metodyki nauczania.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!