Nocne Marki

NOCNE MARKI, to możliwość pozostawienia Dzieci na wieczór bądź na noc pod opieką Nauczycielek. Przyjęcie wieczorne trwa od 19.00. do 23.00. Przyjęcie
z noclegiem od 19.00. do 10.00. następnego dnia ( z piątku na sobotę lub soboty na niedzielę).

Zapewniamy moc atrakcji:

- opowiadanie i oglądanie bajek,

- zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe,

- zagadki, quizy, kalambury,

- dużo humoru i dobrej zabawy.

Dzieci powinny być przyprowadzone po kolacji. Muszą mieć ze sobą (jeśli zostają na noc) – przytulankę, piżamkę, większy ręcznik.

Wieczorem zapewniamy poczęstunek (soki, herbatę, jogurty, owoce) a rankiem
o 9.00. śniadanie (płatki, mleko, herbatę, kanapki, warzywa).

Koszt wieczoru to 50 zł od Dziecka.

Koszt wieczoru z noclegiem to 100 zł od Dziecka.

Minimalna liczba dzieci zapisanych na wieczór to 5 – maksymalna to 10.

Minimalna liczba dzieci zapisanych na noc to 5 – maksymalna to 10.

Prosimy Rodziców, którzy są chętni do skorzystania z oferty, na zgłoszenie tego faktu Nauczycielkom lub dyrekcji. Terminy Nocnych marek zostaną podane na tablicy w szatni, telefonicznie lub mailowo.

Wraz z wpisem na listę dziecka należy uiścić opłatę na konto przedszkola lub do nauczycielek (wystawiamy wtedy KP) – jeśli na dany termin będzie zapisana minimalna liczba dzieci, a któreś dziecko zrezygnuje – opłata nie jest zwracana. Jeśli Rodzic dokona wpłaty a Nocne marki nie odbędą się ze względu na zbyt małą liczbę dzieci, opłata będzie zwrócona. Potwierdzenie realizacji Nocnych marek będzie wywieszone na tablicy najpóźniej 7 dni przed wyznaczoną datą. W Nocnych markach mogą uczestniczyć także dzieci w wieku przedszkolnym spoza naszego przedszkola.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!