Warsztaty małego odkrywcy

Warsztaty Małego Odkrywcy – eksperymenty.

Dzieci czerpią ogromną radość z poszukiwań, eksperymentów i obserwacji. Znacznie szybciej zdobywają wiedzę na temat otaczającego świata, zjawisk przyrody poprzez własną aktywność i zabawę.

Wykonywanie eksperymentów to świetna zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych Dzieci, a także wpływa na ich wszechstronny rozwój:

- poprzez pracę w grupie Dzieci uczą się współpracy, nabywają umiejętności społecznych,

- poszerza się ich zakres koncentracji uwagi, a także poziom wiedzy i doświadczeń,

- Dzieci uczą się precyzji podczas wykonywania pewnych czynności, np. przelewanie,odmierzanie,

- rozwija się koordynacja wzrokowo – ruchowa,

- podczas opisywania zaobserwowanych zjawisk doskonalą się u Dzieci kompetencje językowe.

Zajęcia te, to świetna zabawa - wpływa na wszechstronny rozwój Dziecka, które szczególnie w wieku przedszkolnym poszukuje odpowiedzi na nurtujące je pytania.