Warsztaty małego odkrywcy

Warsztaty Małego Odkrywcy – eksperymenty.

Dzieci czerpią ogromną radość z poszukiwań, eksperymentów i obserwacji. Znacznie szybciej zdobywają wiedzę na temat otaczającego świata, zjawisk przyrody poprzez własną aktywność i zabawę.

Wykonywanie eksperymentów to świetna zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych Dzieci, a także wpływa na ich wszechstronny rozwój:

- poprzez pracę w grupie Dzieci uczą się współpracy, nabywają umiejętności społecznych,

- poszerza się ich zakres koncentracji uwagi, a także poziom wiedzy i doświadczeń,

- Dzieci uczą się precyzji podczas wykonywania pewnych czynności, np. przelewanie,odmierzanie,

- rozwija się koordynacja wzrokowo – ruchowa,

- podczas opisywania zaobserwowanych zjawisk doskonalą się u Dzieci kompetencje językowe.

Zajęcia te, to świetna zabawa - wpływa na wszechstronny rozwój Dziecka, które szczególnie w wieku przedszkolnym poszukuje odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!