Prawo oświatowe

Przedszkole Prywatne nr 1 RUPAKI jest wpisane w Rejestr Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem 83184.

 

Przedszkole realizuje:

1. Umowy świadczenia usług wychowania przedszkolnego.

2. Orzeczenia o kształceniu specjalnym.

3. Opinie o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

 

Realizacja zajęć wczesnego wspomagania rozwoju nie wymaga zapisywania dziecka do przedszkola.

 

Powyższe realizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, zawartymi w:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19910950425/U/D19910425Lj.pdf

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001485

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170001635

 

Organem prowadzącym przedszkole jest dyrektor placówki.

Organem pełniącym nadzór administracyjno - finansowy jest Wydział Oświaty UMiG Oborniki

Organem pełniącym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w  Poznaniu.

 

"O Rupakach" - Danuta Wawiłow

Usiądź przy mnie, mamusiu. Coś ci powiem do uszka... Wiesz, kto do mnie przychodzi, jak się kładę do łóżka? Takie śliczne, puchate, kolorowe jak ptaki... Za nic w świecie nie zgadniesz! To przychodzą RUPAKI! Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Nie rozumiesz, mamusiu? No, po prostu - RUPAKI! Są RUPAKI dorosłe i RUPAKI - dzieciaki, są RUPAKI - dziewczyny i RUPAKI - chłopaki, są RUPAKI - mądrale i RUPAKI - głuptaki, są brzydale i wcale, wcale ładne RUPAKl... Te RUPAKI mieszkają w różnych dziurach i kątach, i na przykład za szafą, gdzie się kurzu nie sprząta, i w szufladzie tatusia, i na półce z książkami, i w wózeczku dla lalki też nocują czasami. Strasznie boją się myszy i nie lubią jeść sera, zawsze tańczą kozaka, gdy na burzę się zbiera, śpią w kaloszach, a kąpiel zawsze biorą we frakach... Nie chcesz wierzyć? Naprawdę! Ja się znam na RUPAKACH! Jeśli spotkasz któregoś w kuchni albo w łazience, to go możesz pogłaskać albo wziąć go na ręce, tylko nie mów przypadkiem: Jejku, co za pokraka!", bo ty nie wiesz, jak łatwo jest obrazić RUPAKA! Popatrz, popatrz, już przyszły. Jeden siedzi na oknie! Oj, przepraszam, mamusiu, że tak ziewam okropnie! Jak mi bajkę opowie, to powtórzę ci rano... Teraz już mnie pocałuj... Zaraz zasnę... Dobranoc!